Sampdorija konačno pobedila

Serie A 22. okt. 202122:48
Antonio Kandreva
REUTERS/Jennifer Lorenzini

U uvodnom susretu devetog kola Serije A Sampdorija je pobedila Speciju u Đenovi 2:1 i tako prekinula dugi niz bez trijumfa.

Posle četiri utakmice bez pobede, u kojima su osvojili svega bod, konačno je Sampdorija uspela da pobedi. Pokazali su Đenovljani dva lica. Prvo, koje bi navijači voleli češće da gledaju u prvom poluvremenu, posle kojeg su vodili 2:0. Autogol je u 15. minutu postavio Đijasi, dok je na 2:0 u 36. minutu povisio Antonio Kandreva.

A onda ono drugo u drugom delu utakmice. Neefikasno, nekonkretno. Čak i pored poseda od 79% Sampdorija nije uspevada da „ubije“ utakmicu. Srećom imala je velikih 2:0, a ni Specija nije toliko jak protivnik da bi to mogao da kazni. Ali uspeli su gosti ipak u završnici, tačnije u petom minutu nadoknade preko Verdea da postigne gol i smanji na konačnih 2:1.

Sampdorija je sada 13. na tabeli sa devet bodova, uspela je da preskoči Speciju koja je 17. sa dva boda manje i samo jednom pobedom uz četiri poraza na poslednjih pet mečeva.