Sari ostavio Sergeja na klupi – a onda šokantan poraz

Serie A 30. okt 202219:58 0 komentara
Bulaje Dia, Salernitana
Paolo Bruno/Getty Images

Fudbaleri Salernitane napravili su veliko iznenađenje i u 12. kolu Serije A na Olimpijskom stadionu savladali su Lacio rezultatom 3:1.

Povezane vesti

Gosti su upisali treći trijumf u poslednje četiri utakmice u šampionatu i sa 16 bodova deveti su na tabeli, dok je ekipa Maurisija Sarija prekinula seriju od šest mečeva bez poraza (pet pobeda i remi) u prvenstvu i sada imaju čak osam bodova manje od vodećeg Napolija.

Trener Lacija na klupi je ostavio Sergeja Milinkovića-Savića, ali i proed izostanka prvog asistenta Serije A njegov tim je poveo u 41. minutu golom Matije Zakanjija. Veznjaku Rimljana to je bio peti pogodak u sezoni.

Međutim, u drugom poluvremenu sve se promenilo iako su fudbaleri Lacija uglavnom imali loptu u nigama – posed 62-38 odsto. Tridesetpetogodišnji Antonio Kanderva je u 51. minutu izjednačio, Milinković-Savić je u 64. ušao u igru, a Federiko Facio je četiri minuta kasnije po drugi put savladao Ivana Provedela i šokirao Olimpiko.

Domaći su svim silama krenuli u napad, ređali su se napadi i opasne situacije pred golom Salarnitane, ali u 76. minutu uspelio je novi hladan tuš. Senegalac Bulaje Dia je petim pogotkom u sezoni i definitivno obezbedio novu pobedu svom timu.

Lacio u sledćem kolu očekuje gradski derbi sa Romom, a Salernitana dočekuje poslednjeplasirani Kremoneze.