Saribal u režiji SMS, Jurić zamalo do boda protiv Atalante

Serie A 21. avg 202122:46 0 komentara
Lacio, Sergej Milinković Savić, Manuel Lazari
REUTERS/ Alberto Lingria

Mauricio Sari od ove sezone preuzeo je Lacio, a izgleda da se Saribalu najviše obradovao Sergej Milinković-Savić, koji je briljirao na premijeri Serije A u Empoliju, gde su nebesko plavi slavili 3:1. Trenerski debi u novom timu imao je i Ivan Jurić, koji je sa Torinom doživeo nesrećan poraz od jednog od favorita za titulu Atalante.

Empoli je poveo već u četvrtom minutu preko Bandelija, ali to je samo razgoropadilo goste. Tačnije popularnog SMS. Reprezentativac Srbije doneo je izjednačenje samo dva minuta kasnije i to na asistenciju povratnika Andersona, a u 31. minutu je asistirao Lazariju za potpuni preokret. Lacio je sav posao odradio do poluvremena, pošto je u 41. minutu Ćiro Imobile bio precizan sa bele tačke za konačnih 3:1.

Atalanta se veoma glasno ove sezone pominjala kao jedan od jačih favorita za titulu. Zbog toga je zanimljivo videti kako će se četa Đan Pjera Gasperenija, nenaviknuta na tu ulogu, nositi sa njom. Nije bilo lako u Torinu. Bikove je preuzeo Ivan Jurić, koji je proteklih godina u Veroni radio odličan posao. Domaćina nije poremetio ni rani gol Boginje, pošto je Mjurijel zatresao mrežu u šestom minutu. U 79. minutu Beloti je doneo izjednačenje i kako je utakmica odmicala delovalo je da će Torino doći do vrednog boda. Ipak, u trećem minutu nadoknade Pašalić je sjajno proigrao italijanskog reprezentativca i novopečenog evropskog šampiona Pikolija, koji je postigao gol za tešku pobedu i tri boda.

Za Torino je branio Vanja Milinković-Savić, a prvih 45 minuta odigrao je Saša Lukić.