Sasuolo slavio u Đenovi

Photo by Getty Images

Nastavili su igrači Sasuola niz sjajnih rezultata u Seriji A. U 35. kolu na gostovanju su savladali Đenovu 2:1 (1:0). Bio im je to peti trijumf uz jedan remi u poslednjih šest mečeva.

Do vođstva je Sasuolo došao preko Raspadorija. Odlično je reagovao na dodavanje Traorea, izmešao odbranu Đenovljanja i plasirao loptu u levi ugao. Đenovi je u 28. minutu poništen gol. Zajc je sjajno reagovao glavom u šesnaestercu, ali je sudija naknadno rekao da pogodak ne važi zbog faula na centru, koji je dosudio posle konsultacija sa VAR-om.

Gosti su vođstvo duplirali u 66. minutu. Veliki kiks odbrane Đenove iskoristio je Berardi. Nije se Đenova predavala. Nisu iskoristili nekoliko prilika. Ipak u 85. minutu sjajan gol postiže Zapakosta i donosi nadu domaćoj ekipi. Ipak nisu uspeli do kraja meča da dođu makar do boda.

Sasuolo, za koji je do 57. minuta igrao Filip Đuričić bez ozbiljnijeg učinka,  je na sedmom mestu sa 56 bodova. Đenova je ostala na 36 poena što je trenutno dovoljno za 14. poziciju na tabeli.