Sasuolu samo bod protiv fenjeraša, Speciji derbi začelja

Serie A 12. mar 202217:05 0 komentara
Getty Image/ Valerio Pennicino / Stringer

Sasuolo je još jednom pokazao da mu problem nisu veliki, već timovi iz donjeg dela tabele. U meču 29. kola odigrao je samo 2:2 protiv poslednjeplasirane Salernitane. U veoma važnom duelu za opstanak u Seriji A Specija je bila bolja od Kaljarija 2:0.

Kada treba da se pobede Inter i Milan u Milanu i Juventus u Torinu, nema problema. A kada treba pobediti nekog sa dna, to postaje zadatak od najveće težine za Sasuolo. Na kraju samo 2:2 protiv fenjeraša Salernitane.

Povela je Salernitana već u osmom minutu preko Bonacolija. Ali do 30. minuta preokret. Prvo je Skamaka u 20. izjednačio, a onda 10 minuta kasnije Traore doneo vođstvo, sa kojim su zeleno-crni otišli na poluvreme. Međutim, utakmica za goste značajno je uništena, kada je Raspadori u razmaku od dva minuta dobio dva žuta kartona i ostavio saigrače na cedilu. To je na kraju iskoristio domaći tim i preko Đurića u 81. minutu doneo veliki bod Salernitani.

Specija se sve više izvlači iz opasne zone. Ovog puta zabeležena je važna pobeda u direktnom duelu protiv Kaljarija. Bilo je 2:0, a ekipa Tijaga Mote do pobede je došla golovima Erlika u 55. i Mnaja u 74. minutu. Pre toga je Verde u 36. minutu promašio penal.