Sergej majstor asistencija, Gabijadini za bod Sampe u 91.

Serie A 31. avg 202220:56 1 komentar
Lacio Sergej Milinković Savić Ćiro Imobile Ciro Immobile lazio Mg Genova 31/08/2022 - campionato di calcio serie A / Sampdoria-Lazio / foto Matteo Gribaudi/Image nella foto: esultanza
foto Matteo Gribaudi/via Guliver image

U terminu od 18.30 odigrane su tri utakmice četvrtog kola Serije A, viđena su rezultatski dva identična remija (1:1) i jedna minimalna pobeda domaćina (1:0).

Povezane vesti

Lacio je gostovao na Marasiju protiv Sampdorije, jedinog tima koji nije postigao gol u prva tri kola šampionata.

Nebeskoplavi su poveli u 21. minutu golom kapitena i prvog strelca tima Ćire Imobilea nakon sjajne asistencije Sergeja Milinkovića Savića. Drugi pogodak Imobilea ove sezone u Seriji A i već treća Sergejeva asistencija. Srpski reprezentativac je i statistički najbolji paker u kalču.

Delovalo je da će Lacio doći do nova tri boda, a Sampdorija završiiti još jedan meč bez gola i bodova. Međutim, u 91. minutu Rinkon je odlično proigrao Manola Gabijadinija za izjednačenje i veliku radost na stadionu „Luiđi Feraris“.

Za Sampdoriju je od 60. minuta zaigrao srpski reprezentativac Filip Đuričić, koji je u klub iz Đenove stigao iz Sasuola. Dimitrije Kamenović je ostao na klupi za rezervne igrače Lacija.

Isti rezultat, bez pobednika, bio je i u duelu između Empolija i Verone. Poveo je domaći tim preko Baldancija u 26. minutu, izjednačio je u 69. Kalon, samo minut pošto je ušao u igru. U startnoj postavi gostiju bili su srpski reprezentativci Darko Lazović i Ivan Ilić.

Jedinu pobedu ostvario je Udineze u duelu sa Fiorentinom – 1:0. Trener gostiju Vinćenco Italijano promešao je karte, odmarao pojedine igrače i to ga je skupo koštalo. Gol za tri boda postigao je Portugalac Beto u 17. minutu.

U samom finišu meča za goste je zaigrao Luka Jović, zamenio je u 86. minutu Brazilca Artura Kabrala, ali se rezultat više nije menjao. Aleksa Terzić odigrao je ceo meč za goste iz Firence, dok Nikola Milenković i Matija Nastasić nisu ulazili u igru.

Rezultati: Empoli – Verona 1:1, Sampdorija – Lacio 1:1, Udineze – Fiorentina 1:0. Od 20.45 igraju Juventus – Specija i Napoli – Leće.