Sergej MS najavio trijumf, Imobile dotukao Fiorentinu

Serie A 5. feb 202222:49 > 23:14
Lacio Lazio's Sergej Milinkovic-Savic celebrates scoring during the Serie A soccer match between Fiorentina and Lazio, at the Artemio Franchi stadium in Florence, Italy, Saturday, Feb. 5, 2022. Italy Soccer Serie A
(Massimo Paolone/LaPresse via AP via Guliver)

Fudbaleri Lacija ubedljivo su kao gosti savladali tim Fiorentine sa 3:0 u meču 24. kola italijanske Serije A.

Povezane vesti

Sva tri gola u Firenci viđena su u drugom poluvremenu. Sergej Milinković Savić je u 52. minutu odlično utrčao u prostor nakon pravovremene asistencije Zakanjija i doveo Nebrskopalve u vođstvo.

Bio je to osmi pogodak u sezoni za reprezentativca Srbije, kojim je najavljen trijumf gostiju iz Rima.

Sve dileme oko pobednika rešene su u 70. mimutu kad je mrežu Ljubičastih pogodio i golgeter Lacija Ćiro Imobile – 0:2. Prethodno je dobio duel sa Matijom Nastasićem.

Konačan rezultat nakon još jedne akcije Imobilea postavio je autogolom Biragi u 81. minutu.

U 85. minutu drugi žuti, odnosno crveni katon dobio je domaći igrač Toreira.

Na ovom meču za Fiorentinu je pored Nastasića igrao i Nikola Milenković, dok je Aleksa Terzić bio na klupi za rezerven igrače. U timu Lacija uz Sergeja u startnoj postavi bio je Adam Marušić, dok je Toma Bašić ušap u drugom poluvremenu.

Lacio je šesti i po bodovima se izjednačio sa gradskim rivalom Romom, koja je ranije tokom dana igrala samo 0:0 u Rimu protiv Đenove. Fiorentina je osma sa tri boda manje.