Simone Inzagi bolji od svog Lacija, Bastoni junak Intera

Serie A 9. jan 202223:10 > 10. jan 2022 9:34 1 komentar
Lacio Lazio's Sergej Milinkovic-Savic in action with Inter Milan's Alessandro Bastoni Serie A - Inter Milan v Lazio
REUTERS/Alessandro Garofalo (Duel Sergeja Milinković-Savića i Alesandra Bastonija)

Fudbaleri Intera pobedili su kao domaćini Lacio sa 2:1, dok je Salernitana istim rezultatom slavila u gostima protiv Verone u poslednjim utakmicama nedeljnog programa 21. kola Serije A.

Serija A

Na stadionu „Đuzepe Meaca“ neroazuri su ugostili dojučerašnji tim Simonea Inzagija i pobedili sa 2:1.

Junak utakmice bio je mladi defanzivac Alesandro Bastoni. Postigao je vodeći gol preciznim udarcem u 30. minutu, zatim sjajnim centaršutem asistirao saigraču iz odbrane Milanu Škrinjaru za pobedonosni gol u 67. minutu.

Jedini pogodak za goste iz Rima delo je Ćire Imobilea nakon greške iskusnog golmana Samira Handanovića u 35. minutu.

U timu Intera bili su i Perišić, Brozović i Džeko (ušao u drugom poluvremenu). Na suprotnoj strani igrali su Sergej Milinković Savić, Marušić i Bašić.

Inter se ovom pobedom vratio na čelo tabele, sad ima 49 bodova, jedan više od gradskog rivala AC Milana. Treći je Napoli sa 43, treća Atalanta sa 41 bodom.