Sjajni Milinković – Savić, traje agonija Juventusa

Serie A 18. sep 202217:00 0 komentara
Paolo Bruno/Getty Images

Sergej Milinković Savić, reprezentativac Srbije, odigrao je sjajan meč i uz Ćira Imobeliea, bio najzaslužniji za ubedljiv trijumf Lacija od 4:0 na gostovanju Kremonezeu. Meč je završio sa golom i asistencijom.

Rimljani su brzo preboleli ubedljiv poraz od Mitjilanda u okviru Lige Evrope. Već u sedmom minutu stigli su do vođstva. Pogodio je Imobile na dodavanje Milinkovića. Prednost je duplirana u 21. minutu kada je sa bele tačke precizan bio Imobile.

povezane vesti

Sve dileme je rešio Sergej koji je pogodio mrežu rivala u 45. minutu pošto je natrčao na odbijenu loptu. Rezervista Pedro je postavio konačan skor u 80. minutu.

Juventus je u velikoj krizi. Stara dama za koju su starteri bili Filip Kostić i Dušan Vlahović izgubila je od novog prvogligaša Monce 1:0.  Gol odluke postigao je Gutkjer u 74. minutu posle potpune dominacije domaćina u drugom poluvremenu.

Posao im je olakšao Argentinac Anhel Di Marija, koji je dobio direktan crveni karton u 40. minutu.

Pobedu je ostvarila i Fiorentina protiv Verone rezultatom 2:0. Ikone je u 13. minutu doneo prednost domaćima, a Biragi je u prvom delu promašio penal za Violu. Konačan rezultat postavio je Gonzales u 90. minutu.

Za Veronu su ceo meč odigrali srpski reprezentativci Darko Lazović i Ivan Ilić. Nikola Milenković nije bio u konkurenciji za sastav tima iz Firence u ovom meču, dok su Luka Jović i Aleksa Terzić ceo meč presedeli na klupi.