Slava Srbima: Prvenac Kostića, gol i asistencija Vlahovića

getty image/Jonathan Moscrop / Stringer

Fudbaleri Juventusa predvođeni srpskim tandemom - Filipom Kostićem i Dušanom Vlahovićem pobedili su Bolonju rezultatom 3:0 u utakmici osmog kola Serije A.

Stara dama je posle tri kola stigla do pobede i posle dužeg vremena pružila dobru partiju. Čini se da se dobra atmosfera i uigranost iz reprezentacije Srbije prenela i u redove Juventusa, koji je poveo u 24. minutu igre zahvajujući Filipu Kostiću, kome je asistent kod gola bio Dušan Vlahović.

Na nedavno odigranoj utakmici reprezentacije Srbije protiv Norveške uloge su bile obrnute, ofanzivni bek je asistirao napadaču, ali sada su pokazali da može i obrnuto, na opšte oduševljenje kako navijača Juvea, tako i reprezentacije Srbije, koji pažljivo prate sve partije svojih reprezentativaca uoči odlaska na Svetsko prvenstvo koje počinje za manje od dva meseca u Kataru. Kostiću je ovo prvi gol otkako je letos stigao iz Ajntrahta.

Strelac drugog gola bio je Dušan Vlahović. Visoki napadač je iskoristio loptu koju mu je uputio Veston Mekeni i glavom je prosledio u mrežu Lukaša Skorupskog. Klub iz Torina je nastavio sa presing igrom i samo tri minuta kasnije postigao još jedan pogodak.

Ovog puta strelac je bio Arkadijuš Milik, posle solo akcije.

Do kraja meča više nije bilo golova, ali je Dušan Vlahović u 67. minutu imao dobru šansu za još jedan pogodak.