Serie A 6. jan 202116:57 > 07. jan 2021 10:12 0 komentara
Serija A Inter Lautaro Martinez
REUTERS/Jennifer Lorenzini

U popodnevnim mečevima 16. kola Serije A pobede su upisali Atalanta, Roma, Lacio, Sampdorija i Sasuolo, Torino i Verona i Bolonja i Udineze podelili su bodove.

Atalanta je na svom terenu nadigrala Parmu i slavila rezultatom 3:0. Pobedu je najavio Murijel u 15. minutu, nadovezao se u 49. minutu Zapata, a tačku na i stavio je Gosens.

Bolonja nije izdržala sa igačem manje protiv Udinezea i meč je završen rezultatom 2:2. Tomijasu je doneo ekipi Siniše Mihajlovića prednost nakon 19 minuta igre, za 1:1 je u 34. minutu pogodio Pereira, ali je domaćin do novog vođstva došao golom Svanberga u 40. minutu. Bolonja je u 49. minutu ostala sa igrečem manje jer je drugi žuti karton dobio strelac drugog gola. Nije oslabljena Bolonja izdržala do kraja i bod je Udinezeu doneo Arslan u drugom minutu nadoknade.

Roma je do pobede 3:1 došla na gostovanju Krotoneu. Gosti su praktično sve rešili u prvom poluvremenu. Dva gola postigao je Majoral u osmom i 29. minutu, a za 3:0 pogodio je Mhitarijan sa bele tačke u 35. minutu. Počasni gol za goste postigao je Golemić u 71. minutu.

Lacio je trijumfovao protiv Fiorentine 2:1. Kaisedo je bio strelac već u šestom minutu, a 20 minuta kasnije Imobileu je gol poništen zbog ofsajda. Imobile se ipak upisao u listu strelaca i pogodio za 2:0 u 75. minutu. Dušan Vlahović je sa bele tačke ublažio poraz svog tima u 88. minutu.

Sampdorija je savladala Inter 2:1. Meč je počeo promašenim penalom za goste. Aleksis Sančez je bio neprecizan. Kazna je usledila takođe sa bele tačke, za Sampdoriju je precizan bio Kandreva u 23. minutu, a na 2:0 povisio je Keita. De Vrij je smanjio na 2:1 u 65. minutu, ali dalje od toga Inter nije mogao.

Sasuolo je bio bolji od Đenove 2:1. Na prvi gol čekalo se do 52. minuta kada je mrežu Đenove zatresao Boga. Svega 12 minuta kasnije stigao je odgovor u vidu gola Šomurodova, ali je pobedu Sasuolu doneo Raspadori sedam minuta pre kraja utakmice.

Meč bez pobednika odigrali su Torino i Verona, na kraju je bilo 1:1. Gosti su poveli preko Dimarka u 67. minutu, ali je bod Torinu doneo Bremer u 84. minutu.