Slavlje Intera u Veroni za prvo mesto, Ilić strelac

Serie A 23. dec 202020:30 > 20:47 1 komentar
Marco Luzzani, Getty Images Sport

Inter je slavio u 14. kolu na gostovanju Veroni 2:1 i bar na narednih par sati preuzeo prvu poziciju u Seriji A.

Verona je u poslednje dve godine poznata kao „ubica“ velikih, a ove sezone su savladali Romu i Lacio, dok su kao gosti igrali nerešeno sa Juventusom i Milanom. Ipak, Inter je uspeo da nanese poraz ekipi Ivana Jurića i pokaže da bi ove sezone mogao posle više od 10 godina do Skudeta.

Posle izjednačenog prvog poluvremena Inter je u 52. minutu došao do prednosti. Sve bolji Hakimi je asistirao Lautaru Martinesu. Verona 11 minuta kasnije dolazi do izjednačenja. Posle prodora Faraonija i centaršuta Handanović je loše reagovao, praktično uštopovao loptu na par metara od gola, a taj poklon je iskoristio Ivan Ilić koji je ušao na početku drugog dela i postigao prvi ligaški gol za Veronu. Nešto pre toga u igru je u 53. minutu ušao i drugi srpski internacionalac Darko Lazović.

Inter je ipak došao do tri boda i to samo šest minuta posle primljenog pogotka. Marcelo Brozović je asistirao Milanu Škrinijaru za velika tri boda. Neroazuri su sada prvi na tabeli sa 33 boda, dva više od Milana, ali uz utakmicu više. Verona je deveta sa 20 bodova.