Slom Lacija: Udineze slavio na Olimpiku

Fudbal 29. nov. 202015:19 > 15:27
Udinese
Marco Rosi - SS Lazio/Getty Images

Veliku pobedu ostvarili su fudbaleri Udinezea, pošto su u meču 9. kola savladali Lacio u Rimu sa 3:1.

Udineze je ostvario prvu pobedu nad Lacijom od 2014. godine.

Već u četvrtom minutu je Korea imao priliku da donese prednost Laciju, ali je njegovu loptu uhvatio Muso.

Povezane vesti

Uzdineze je potom preuzeo inicijativu, pa je poveo u 18. minutu – strelac je bio Tolgaj Arslan. Još nekoliko izglednih šansi imali su gosti iz prekida u nastavku. Do drugog gola su došli u trećem minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena – posle asistencije De Paula precizan je bio Puseto.

Napadao je Lacio više u nastavku, ali nije mogao do gola. Kaznio je to Udineze, koji je u 71. minutu poveo sa 3:0, pošto je Forestjeri pokupio odbijenu loptu u kaznenom prostoru.

Domaći su do počasnog gola došli u 74. minutu, kada je precizan sa bele tačke bio Imobile. Penal je skrivio golman gostiju Muso. Na taj način postavljen je konačni rezultat.

Za rimski tim nije igrao Sergej Milinković-Savić, dok je Adam Marušić ušao u igru na poluvremenu. Na drugoj strani Petar Mićin nije ulazio u igru.

Lacio je pretrpeo treći poraz u sezoni sa 14 bodova je na devetom mestu. Udineze je zabeležio treću pobedu, te se sa 10 bodova nalazi na 12. poziciji.