Smena na vrhu: Atalanta slavila u Napulju, Milan prvi

Serie A 4. dec 202122:39 > 22:57 2 komentara
Napoli Atalanta
REUTERS/Ciro De Luca

U jednom od dva derbija 16. kola Serije A, duelu pre ovog kola prve i četvrtoplasirane ekipe Atalanta je kao gost savladala Napoli 3:2 i izvršila smenu na vrhu tabele.

Sjajan meč na stadionu Dijego Armando Maradona, ali jednostavno izostanak Kulibalija i Osimena očigledno je preveliki gubitak za Napoli u ovakvim mečevima.

Vodeći gol za goste postigao je Malinovski u sedmom minutu. Ipak, do poluvremena je Napoli došao do poravnanja, a strelac je bio Zjelinski. Na samom startu drugog dela Dris Mertens postiže pogodak u 47. minutu i donosi preokret.

Ali to nije bilo sve. A ne sigurno od gostiju iz Bergama. Demiral je u 66. minutu doneo novo poravnanje. A samo pet minuta kasnije na asistenciju Iličića Frojler postiže gol za veliku pobedu Boginje i potpuno zamešateljstvo na vrhu tabele Serije A.