Specija bolja od Sampdorije

REUTERS/Ciro De Luca

Specija je vezala drugu pobedu u Seriji A. Posle Napolija, pala je i Sampdorija identičnim rezultatom 2:1. Odlučujući gol dao je Embala Enzola u 61. minutu

Sve vredno pomena u prvom poluvremenu viđeno je između 20 i 24. minuta. Domaći su stigli do vođstva preko Terzija posle odlične asistencije Čabota. Međutim, nije radost domaćina dugo trajala. Iskusni Kandreva je samo četiri minuta kasnije posle dodavanja Jankta vratio meč u egal.

Domaći su uspeli na startu drugog dela da dođu do prednosti posle neopreznog starta Tornsbija. Do kraja su rutinski sačuvali prednost. Tim iz Đenove je bio potpuno bezopasan, što se vidi i iz podatka da nisu uputili nijedan šut ka golu rivala.

Specija se sada nalazi na 14. mestu sa 17 bodova, dok je Sampdorija tri pozicije bolje rangirana sa tri boda više. Vodi Milan sa 40 bodova, ispred Intera sa 37 i Rome sa 34 boda.