Spektakl u Rimu, Pelegrini u 92. za pobedu Rome!

Serie A 23. jan 202116:53 > 16:56 0 komentara
Borha Majoral
Photo by Paolo Bruno/Getty Images

Fudbaleri Rome zalečili su rane posle ubedljivog poraza u gradskom derbiju od Lacija 3:0, pošto su kod kuće savladali Speciju sa 4:3 u 19. kolu Serije A. Vučica ima 37 bodova iz 19 utakmica, tri manje od Intera i šest od Milana, još uz meč više, a četvrti je Napoli sa 34 boda i dve utakmice manje od Rome. Specija je 14. sa 18 bodova.

Jednostavna, a precizna akcija donela je Romi vođstvo u 17. minutu – Pelegrini je centrirao po zemlji sa leve strane, a Majoral nije imao težak posao da dovede svoj tim u vođstvo.

Povezane vesti

Ipak, samo sedam minuta izjednačio je mladi, 19-godišnji Roberto Pikoli, koji je odbitak sproveo u mrežu nakon što je golman Pau Lopez odbranio udarac Farijasa.

Imala je Roma jednu šansu do kraja poluvremena, a onda je u roku od tri minuta, od 52. do 55, postigla dva gola. Prvo je opet Majoral, koji je na pozajmici iz Real Madrida, zatresao mrežu na asistenciju Veretuta i postigao je svoj peti gol u sezoni, a zatim je precizan bio i Karsdorp na dodavanje Spinacole.

Nisu se gosti predavali i već u 59. minutu dali su novi gol, ovoga puta je Farijas bio strelac, koji je pogodio donji levi ugao.

Roma je bila bliža četvrtom nego Specija trećem kolu, ali u 90. minutu još jedna greška odbrane domaćih skupo je koštala tim Paula Fonseke. Nakon što je Kumbula loše reagovao kod prva dva gola, Kris Smoling promašuje loptu i omogućuje Verdeu situaciju jedan na jedan – precizan šut i 3:3.

Činilo se da će Vučica i treći meč biti bez trijumfa, ali u 92. minutu Spinacola prolazi po levoj strani, Bruno Peres prima grudima loptu i vraća je do Lorenca Pelegrinija, koji sa sedam-osam metara zakucava loptu u mrežu za 4:3 i kraj spektakla.

Tako se Roma revanširala Speciji za poraz u Kupu od pre tri dana.

U sledećem kolu Roma 31. januara dočekuje Veronu, a Specija istog dana dočekuje Udineze.