Stankoviću i Đuričiću derbi začelja u Kremoni, Sakiću crveni

Serie A 24. okt 202220:29 2 komentara
Sampdoria-Roma / Image nella foto: Dejan Stankovic Mg Genova 17/10/2022 - campionato di calcio serie A / Sampdoria-Roma / foto Matteo Gribaudi/Image nella foto: Dejan Stan
foto Matteo Gribaudi/via Guliver image

Fudbaleri Sampdorije pobedili su kao gosti tim Kremonezea 1:0 u pretposlednjoj utakmici 11. kola Serije A.

Bio je to duel trenutno dva najslabija tima u elitnoj italijanskoj ligi. I jedina dva kluba do ovog kola bez pobede u prvenstvu.

Domaćin je u Kremoni bolje otvorio meč, imao je i penal na startu prvog poluvremena, ali je Emilijo Audero odbranio jedanaesterac Nigerijcu Sirilu Desersu.

Golman gostiju sjajno je branio, bio je nesavladiv za domaće fudbalere. S druge strane, nekadašnji italijanski reprezentativac Manolo Gabijadini tek što je ušao u igru najpre je u 62. minutu promašio veliku priliku, da bi u 78. minutu asistirao glavom Omaru Koliju iz Gambije za njegov prvi gol u sezoni i prvu pobedu za tim Dejana Stankovića u Seriji A.

Đurčić Sampdorija Filip Djuricic 7 Sampdoria vs Soualiho Meite 28 Cremonese Foto Claudio Grassi/LaPresse 24 Ottobre 2022 - Cremona, Italia - calcio - Cremonese vs Sampdoria - Campionato italiano d
Claudio Grassi/LaPresse via Guliver image

Ceo meč za Stankovićev tim odigrao je srpski reprezentativac Filip Đuričić.

U 90. minutu crveni karton zbog prigovora dobio je pomoćnik Dejana Stankovića i nekadašnji jugoslovenski reprezentativac Nenad Sakić.

Sampdorija je ovom pobedom prepustila fenjer večerašnjem rivalu, preskočila je i Veronu, ali je i dalje u zoni ispadanja.

U narednom kolu Stanković sa Sampdorijom ide u Milano na noge svom nekadašnjem klubu Interu.