Teo spasilac Milana, Bolonja od 0:2 do boda

Serie A 23. dec. 202022:55 > 22:57
Marco Luzzani/Getty Images

U derbiju 14. kola Serije A, poslednjeg u ovoj 2020. godini Milan je golom u nadoknadi vremena savladao Lacio 3:2 i tako obezbedio prvo mesto do kraja godine. Bolonja Siniše Mihajlovića uzela bod Atalanti.

Neverovatan meč odigran je na San Siru. Iako oslabljen neigranjem Ibrahimovića, Kjera, Kesija, Benasera Milan je mnogo bolje počeo utakmicu i već u 10. minutu poveo. Posle odličnog centaršuta Hakana Čalhanolua sjajno je skočio Ante Rebić i glavom zatresao mrežu gostiju. Na 2:0 povisio je Čalhanoglu sa bele tačke. Bilo je dosta konfuzije zbog čega je dosuđen penal, jer su mnogi mislili da je zbog blokiranog šuta Rebića Patrika rukom, iako je on tvrdio da ga je lopta pogodila u glavu, ali ispostavilo se da je bio zbog prekršaja koji je usledio posle šuta.

Tako dosuđen penal kao da je uticao i na glavnog sudiju, a posebno one u VAR sobi da jedan kontakt u šesnaestercu Milana okvalifikuju kao penal na drugoj strani. Ćiro Imobile je preuzeo odgovornost, ali je njegov šut uz pomoć stative odbranio Donaruma. Međutim, indolentnost odbrambenih igrača domaćih iskoristio je Luis Alberto i glavom plasirao odbijenu loptu u gol. Od tada Lacio je preuzeo inicijativu, a nagrada za takav pristup došla je u 59. minutu. Sergej Milinković-Savić uputio je fenomenalnu loptu ka Imobileu, koji je iskoristio pogrešnu procenu Kalua i šutem iz prve savladao Donarumu.

Lacio je nastavio da dominira terenom, ali je izgubio oštricu napada od kada su iz igre u 74. minutu izašli Milinković-Savić i Imobile. Milan je krenuo napred i u finišu meča dva zicera propustio je Ante Rebić. Kada je delovalo da će biti tragičar usledio je novi korner, novi sjajan centaršut Čalhanolua, a ovog puta je najviši u skoku bio Teo Ernandes i postigao gol, na kraju vredan pobede, tri boda i povratka na prvo mesto. Milan je tako sjajnu 2020. u kojoj je doživeo samo dva poraza, završio na prvom mestu Serije A u kojoj je jedini tim bez neuspeha. Ima 34 boda, jedan više od gradskog rivala Intera. Lacio je osmi sa 21 bodom.

Igrači nisu uslišili želju trenera Siniše Mihajlovića i opet su prvi primili gol. Mjurijel je doveo Atalantu u vođstvo u Bolonji od 22. minuta iz penala, a u narednom napadu isti igrač povisio je na 2:0. Ali su ti isti igrači pokazali karakter i za svega devet minuta, od 73. do 82. golovima Tomijasua i Pasa doneli izjednačenje i na kraju bod Bolonji. Sada su plavo-crveni 13. na tabeli sa 15 bodova, dok je Atalanta sedma sa 22.

Napoli je do boda protiv Torina na stadionu „Dijego Maradona“ došao golom Insinjea u drugom minutu nadoknade. Ekipa Đenara Gatuza godinu završava na petom mestu sa 25 bodova, jednim manje od Sasuola, dva od Rome, koja je posle preokreta savladala Kaljari 3:2, osam od Intera i devet od Milana, ali uz utakmicu manje, onu protiv Juventusa, od svih pobrojanih ekipa.

Ostali rezultati: Sampdorija – Sasuolo 2:3, Specija – Đenova 1:2, Udineze – Benevento 0:2.