Torino ide ka luci spasa

Serie A 10. apr 202122:39 0 komentara
Alessandro Sabattini/Getty Images

Golom Andree Belotija Torino je na gostovanju savladao Udineze 1:0 u 30. kolu Serije A i sve je bliži bezbednoj zoni.

U prvom poluvremenu nije viđeno gotovo ništa vredno pomena. Jedinu polušansu imao je Nahuel Molina iz Udinezea, koji je zahvatio jednu odbijenu loptu u šesnaestercu, ali je poslao visoko iznad gola.

Odluka je pala u 60. minutu. Defanzivac Arslan Tolgaj vukao je igrača Torina u šesnaestercu. Sudija je pokazao na belu tačku, a siguran izvođač penala bio je Andrea Beloti.

Do kraja meča pokušavao je Udineze, ali bez ijedne prave prilike. Sudija je zbog jedne sporne situacije u kaznenom prostoru gostiju konsultovao VAR, međutim nije pokazao na penal.

Torino je sada na 27 bodova na 17. mestu i ima pet više od Kaljarija, koji je u zoni ispadanja. Udineze je na 12. poziciji sa 33 poena, bez mogućnosti da napadne gornji deo tabele.