Torino poveo 2:0, pa ostao sa 10 igrača i jedva sačuvao bod

Serie A 2. dec. 202120:55 > 20:58
Vanja Milinkovic-Savic of Torino FC
Jonathan Moscrop/Sportimage via Guliver

Rano vođstvo domaćina, crveni karton i na kraju spasavanje jednog boda u pretposlednjoj utakmici 15. kola Serije A: Torino - Empoli 2:2 (2:1).

Serija A

Torinski Bikovi su vrlo rano stekli dva gola prednosti. Najpre Tomaso Pobega u desetom, zatim i Marko Pjaca (trećim golom u sezoni) u 15. minutu zatresli su mrežu Empolija i činilo se da će domaći tim imati lak posao.

A onda trenutak koji je umnogome promenio tok meča: direktan crveni karton dobija fudbaler iz Obale Slonovače Vilfrid Singo, da bi samo dva minuta kasnije Simone Romanjoli smanjio rezultat na 2:1.

Od tog trenutka gosti počinju sve češće da napadaju gol Vanje Milinkovića Savića. Srpski golman je imao sreće na početku drugog poluvremena kad je Brazilac Bremer zamalo postigao autogol. Lopta je tada pogodila okvir gola, ali je u 72. minutu nakon prekida i udarca La Mantije završila iza leđa nemoćog Milinkovića Savića.

Empoli je u tom trenutku bio u mnogo boljoj poziciji, imao je igrača više i psihološku prednosti dvadesetak minuta pre kraja, ali je ipak nije iskoristio. Rezultat se do kraja nije menjao – 2:2.

Pored Vanje Milinkovića Savića ceo meč za Torino odigrao je i Saša Lukić.

Nakon ovog remija Empoli je 11. na tabeli sa 20 bodova, dok je Torinona 13. poziciji sa dva boda manje.