Torino slavi Lukića, gol Pašalića

Valerio Pennicino, Getty Images Sport

U subotnjim mečevima 24. italijanske Serije A pobede su upisali Torino i Atalanta.

Torino je kod kuće bio bolji od Specije 2:1.

Junak pobede domaćih bio je srpski vezista Saša Lukić koji je postigao oba gola za Torino.

Već u četvrtom minutu je Lukić zatresao mrežu gostiju iz penala.

Srpski igrač je prednost svog tima duplirao u 69. minutu.

Jedini gol za Speciju dao je Albanac Rej Manaj u sedmom minutu nadoknade, kada je bio precizan sa bele tačke.

Torino je na 11. mestu na tabeli sa 43 boda. Specija je 15. sa 33.

Atalanta je kao gost savladala Veneciju 3:1.

Mogla je Venecija do ranog vođstva već u petom minutu, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Pašalić je minut pre odlaska na pauzu pogodio za vođstvo gostiju. Zapata je nastavio u istom ritmu u drugom poluvremenu, pa je u 47. minutu iskoristio asistenciju Murijela za 2:0.

Upravo je Murijel pogodio za 3:0 u 63. minutu, a u asistente se upisao Zapakosta.

Jedini pogodak za Veneciju dao je Domagoj Črnigoj u 80. minutu.

Atalanta je osma na tabeli i ima 54 boda, dok je Venecija zakucana za začelje sa 22 boda.