Udineze naneo Fiorentini najteži poraz u poslednjih 6 sezona

Serie A 27. apr. 202220:00 > 20:31
Udineze
REUTERS/Ciro De Luca

Fudbaleri Udinezea slavili su u sredu na gostovanju Fiorentini u odloženoj utakmici 20. kola Serije A.

Udinete je pobedu upisao rezultatom 4:0.

Pablo Mari je sjajnu solo akciju u 12. minutu krunisao golom. Ništa golman Fiorentine nije mogao da uradi nakon šuta koji je išao u levu stranu iz kaznenog prostora.

Gosti su u 36. minutu došli i do drugog gola. Đerar Delofeu je bio na pravom mestu i sjajno se snašao nakon odbijene lopte.

Usledio je sjajan finiš meča – gosti su u nadoknadi vremena postigli dva gola.

Do trećeg gola Udineze je došao u drugom minutu nadoknade. Valas je šutirai sa ivice šesnaesterca, u gužvi ispred gola neko je dotakao loptu dovoljno da joj promeni kretanje i ona je završila u mreži.

Igrao se šesti minut nadoknade kada je Destini Udogi dobio dobru loptu od Makenga i poslao je u mrežu za konačnih 4:0.

Iako je Fiorentina bila nadmoćna kada je u pitanju posed lopte, nije uspela da to pretvori u bolji rezultat. Intersantno je da je domaćin imao jedan šut u okvir gola manje nego gost koji je loptu u nogama imao samo 26 odsto vremena.

Fiorentina je tako od Udinezea primila više golova nego na tri prethodne utakmice zajedno. Ovo je za Fiorentinu najteži poraz u Seriji A u poslednjih šest sezona.

Fiorentina ostaje sedma na tabeli sa 56 bodova, ali i dva vezana poraza. Udineze je sada 11. sa 43 boda.