Udineze vezao tri pobede

Serie A 12. dec 202020:05 0 komentara
Udineze, Ilija Nestorovski
Reuters/Jennifer Lorenzini

Fudbaleri Udinezea slavili su u subotu na gostovanju Torinu u meču 11. kola Serije A.

Udineze je pobdu upisao rezultatom 3:2.

Jedini gol u prvom poluvremenu postigao je Ignjasio Puseto na dodavanje Đerara Delofeua pa su gosti na odmor otišli sa prednošću. Na seldeći gol čekalo se do 54. minuta kada je Rodrigo de Pol zatresao mrežu domaćih za 2:0 za Udineze.

A onda su usledila tri furiozna minuta.

U manje od minut Torino je stigao do izjednačenja. Mrežu gostiju tresli su Andrea Beloti i Federiko Bonacoli, i to tako što su asistirali jedan drugome.

Kratko su se radovali igrači Torina, tek što je počeo 69. minut Ilija Nestorovski je doneo novo vođstvo gostima i pogodio za, ispostaviće se, konačnih 3:2.

Posle deset odigranih mečeva, Udineze na desetom mestu na tabeli ima 13 bodova i tri vezane pobede, a Torino, koji je odigrao svih 11 utakmica, na pretposlednjem mestu ima svega šest bodova i seriju od pet mečeva bez pobede.

U sledećem kolu Torino će u goste Romi, a Udineze dočekuje Krotone.