Veliki preokret Intera, sad su ponovo lideri Serije A

Serie A 6. maj 202220:43 0 komentara
Guliver

Inter je ostvario vrlo važan trijumf u prvom meču 36. kola Serije A protiv Empolija, i to posle zaostatka od dva gola – 4:2.

Gubio je Inter posle pola sata igre na “Đuzepe Meaci” od Empolija sa 2:0, u međuvremenu gostima je i poništen jedan pogodak posle intervencije iz VAR sobe.

Ipak, ekipa Simonea Inzagija uspela je da preokrene i da na tabeli prestigne gradskog rivala Milana, koji ima meč manje i bod zaostatka.

Pinamonti je već u petom minutu doveo u vođstvo Empoli, samo pet minuta kasnije poništen je pogodak Zurkovskog zbog ofsajda. Ali, Aslani je u 28. minutu doneo dva gola prednosti gostima.

Inter je tada sjajno reagovao, u finišu prvog poluvremena postigao je dva gola i stigao do izjednačenja. Najpre je Romanjoli postigao autogol u 40. minutu, potom je Martinez to učinio pet minuta kasnije. Argentinac je potom pogodio i u 64. minutu, ispostavilo se za konačan preokret. U četvrtom minutu nadoknade gol je postigao i Sančez.