Promašaji Morate i CR7, evrogolovi Kjeze i Frojlera

Serie A 16. dec. 202020:44 > 16:132 komentara
Serija A Juventus Federiko Kjeza
REUTERS/Massimo Pinca

U prvoj utakmici 12. kola Serije A šampion Juventus je u jednom od derbija dana igrao kao domaćin nerešeno 1:1 sa ekipom Atalante.

Torinska Stara dama i Boginja iz Bergama opravdale su ulogu derbija italijanskog fudbala.

Počelo je sa dve velike šanse Juventusa.

U petom minute je pogrešio Argentinac Romero prilikom vraćanja lopte unazad, Morata je prihvatio loptu i prosledio do Kristijana Ronalda, ali je drugi Argentinac u timu iz Bergama Hose Palomino požrtvovano uklizao i sprečio Portugalca da ubaci loptu u mrežu.

U 11. minutu neverovatan promašaj, tačnije neozbiljan potez Alvara Morate! Mekeni je iskoristio grešku Pesine na sredini terena, proigrao Moratu, koji je iz dobre pozicije nesebično loptu dodao do Kristijana Ronalda, ali Portugalac nije uspeo da šutira kako je želeo, lopta se odbila i vratila Morati. Golman Golini je praktično već bio savladan, ali je napadač Juventusa neshvatljivo pokušao loptu da petom pošalje u prazan gol, ali je to učinio početnički i poslao je pored gola.

Kjezin prvenac za Juve

Konačno, u 29. minutu kad “nisu hteli” Morata i Kristijano Ronaldo, mrežu gostiju iz Bergama zatresao je Federiko Kjeza. I to na kakav način! Prihvatio je loptu od Betankura i sa 17-18 metara poslao pravi projektil pod prečku gola Atalante. Golini je bio potpuno nemoćan. Bio je to Kjezin prvi gol u Seriji A za Juve otkako je letos stigao iz Fiorentine.

Samo dva-tri minuta kasnije prvi put je ozbiljnije zapretila Atalanta, tačnije Kolumbijac Zapata, ali je na mestu bio Bonući, uklizao je pravovremeno i blokirao njegov pokušaj.

Boginja iz Bergama izjednačila je u 57. minutu. Nekoliko minuta ranije u igru je ušao “pomilovani” Argentina Papu Gomez, o čijem je sukobu sa trenerom Gasperinijem brujala Italija prethodnih dana. On se izborio za jednu loptu, koja je došla do Rema Frojlera, Švajcarac je opalio kao iz topa i poslao loptu iza leđa golmana Juventusa, Vojčeka Šćesnog.

Samo par minuta kasnije sudija Danijele Doveri dosudio je penal za Juve pošto je Holanđanin Hatebur faulirao Kjezu. Najstrožu kaznu izveo je Kristijano Ronaldo, ali se proslavio Pjerluiđi Golini odbranivši udarac slavnom Portugalcu.

Promašaji za pamćenje

Ubrzo je Atalanta mogla da kazni promašaj Ronalda, ali je atraktivan pokušaj Gosensa završio tik pored stative. Ubrzo je zapretio i Romero, pa Mirančuk, ali se Juve odbranio u tim trenucima.

Do kraja meča i jedni i drugi su napadali, Dibala je u poslednjih desetak minuta zamenio indisponiranog Moratu. ali više nije bilo golova, pa je nerešen rezultat verovatno i najpravedniji.

Posle ovog remija Juve se izjednačio sa Interom na drugoj poziciji sa 24 boda, tri manje od lidera Milana. Atalanta je osma sa 18 bodova.