Veretu srušio Udineze

Serie A 14. feb 202114:26 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

Roma je sav posao u meču protiv Udinezea u okviru 22. kola Serije A rešila u prvih 25 minuta. Vučica je slavila 3:0 i probila se na treće mesto na tabeli.

Junak trijumfa na Olimpiku je dvostruki strelac Žordan Veretu. Francuski internacionalac je prvi gol postigao već u petom minutu na asistenciju Manćinija. Samo 20 minuta kasnije opet je savladao golmana Udinezea Musoa.

povezane vesti

Nastavila je Roma da dominira i u nastavku poluvremena. Pelegrini je pogodio u 30. minutu, ali je gol poništen nakon asistencije VAR tehnologije, jer mu je prethodio faul igrača tima iz Rima. Koliko je Roma bila agresivna vidi se i iz podatka da su njeni igrači u prvih 45 minuta uputili čak devet šuteva ka golu rivala, dok Udineze nije imao nijedan udarac.

U drugom poluvremenu nivo igre je drastično opao.Roma je stala na loptu, bez velikih ambicija da napadne Udineze. Gosti su sa druge strane bili značajno ofanzivniji, ali i pored nekoliko poluprilika nisu uspeli da dođu ni do počasnog pogotka. Konačan skor je u nadoknadi vremena postavio Pedro.

Roma sada ima 43 boda, šest manje od vodećeg Milana. Udineze je na 13. mestu sa 24 poena. Tim sa Friulija je devet bodova daleko od zone ispadanja u kojoj su trenutno Kaljari, Parma i Krotone.