„Veštice“ preletele Askoli: Lapadula odveo Benevento u 1/2

Serie A 13. maj 202222:48 > 22:51
Askoli Ascoli vs Benevento Lapadula Benevento goal 0-1 Photo Fabio Urbini/LaPresse May 13, 2022 - Ascoli, Italy soccer Ascoli vs Benevento - Italian Football Championship Leag
Photo Fabio Urbini/LaPresse via Guliver image

Fudbaleri Beneventa plasirali su se u polufinale plej-ofa Serije B pošto su kao gosti pobedili tim Askolija sa 1:0.

Povezane vesti

Strelac jedinog gola bio je Đanluka Lapadula u 38. minutu. Iskusnom Peruancu, svojevremeno fudbaleru Milana, Đenove i Lećea, bio je to 12. gol u sezoni.

Askoli je pre meča bio favorit, ne samo zbog činjenice da je bio domaćin, već i zbog sjajne forme (pet pobeda i remi u prethodnih šest utakmica). Međutim, iskusne „Veštice“ izašle su kao veliki pobednici iz ovog duela.

U samom finišu meča, u 90+7. minutu, crveni karton dobio je domaći igrač Federiko Dionizi.

Bio je ovo duel šestog i sedmog tima na kraju regularnog dela Serije B. Benevento će u polufinalu igrati na svom terenu protiv Pize, koja je bila treća.

U drugom četvrtfinalnom meču u subotu sastaju se Breša (5) i Peruđa (8), a pobednik će u polufinalu dočekati Moncu (4).

Konačan pobednik plej-ofa plasiraće se u Seriju A kao treći tim, nakon što su direktan plasman u elitni rang već obezbedila prva dva tima na tabeli, Leće i Kremoneze.