Viola na „Maradoni“ odigrala za Milan

Serie A 10. apr. 202217:06 > 17:09
Nikolas Gonzales
esultanza gol via Guliver

U nedelju od 15 časova igrale su se tri utakmice u 32. kolu italijanske Serije A – najuzbudljivije je bilo u Napulju, gde je Fiorentina u velikoj meri poremetila šampionske ambicije tima Lučana Spaletija.

Serija A:

Tim iz Firence pobedio je Napoli rezultatom 3:2 (1:0), a čitavu utakmicu u pobedničkoj ekipi odigrao je štoper srpske reprezentacije Nikola Milenković, koji je 11. minutu dobio i žuti karton.

Povela je „Viola“ preko Nikolasa Gonzalesa u 29. minutu, ali je Dris Mertens izjednačio u 85. Drugo vođstvo gostima donosi Žonatan Ikone u 66. minutu, a samo šest minuta kasnije novi pogodak za goste – strelac je Artur Kabral. Do kraj utakmice tim sa stadiona „Dijego Armando Maradona“ uspeo je samo da ublaži poraz reko Nigerijca Viktora Osimena. Bio je to 12. gol u sezoni.

Napoli je posle ovog poraza na trećem mestu tabele. Imaju bod manje od lidera na tabeli Milana, jednak broj bodova kao Inter, ali i utakmicu manje od oba rivala. Prekinut im je niz od tri pobede, a u narednom kolu tim iz Kampanije igra Rome kod kuće. Fiorentina je sedma sa bodom manje od Rome, koja je na mestu koje vodi u Ligu Evrope.

Sasuolo je kod kuće sa 2:1 (1:0) pobedi Atalantu i tako za sada ostavio tim iz Berama bez plasmana na šesto mesto, koje vodi u Evropu. Atalanta je osma sa 51 bodom, dok su crno-zeleni osvojili pet bodova manje.

Dvostruki strelac za domaćina u Ređo Emiliji bio je Hamed Žunior Traore u 24. i 61. minutu, dok je jedini gol za Atalantu postigao Luis Murijel u 90+3. minutu. U pobedničkoj ekipi zbog povrede nije bilo srpskog reprezentativca Filipa Đuričića.

Atalanta će u narednom kolu kod kuće protiv Verone pokušati da prekine niz+ od dva poraza, dok će Sasuolo idućeg vikenda gostovati Kaljariju.

Udineze je kao gost na stadionu „Pjerluiđi Penco“ bio bolji od Venecije sa 2:1 (1:0) i tako ostavio domaćina u opasnoj zoni sa 22 boda, tri manje od „bezbednog“ Kaljarija. Udineze je siguran na 12. poziciji sa 36 bodova.

Pobedu Udinezeu u dramatičnoj završnici doneo je Brazilac Rodrigo Bekao u 90+3. minutu, a asistirao mu je nemački vezista Lazar Samardžić. Prethodno su golove postigli Deulofeu za Udineze i Anri za Veneciju.

U idućem kolu Udineze dočekuje Empoli, a Venecija će crnu seriju od šest poraza pokušati da prekine na „Artemio Frankiju“ protiv Fiorentine.