Vlahović i Juve pali u finišu: Perišić Interu doneo Kup!

Serie A 11. maj 202223:43 > 12. maj 2022 0:19 3 komentara
Ivan Perišić
Matteo Gribaudi Image via Guliver

Fudbaleri Intera osvajači su 75. izdanja „Kopa Italija“ – izabranici Simonea Inzagija pobedili su na „Olimpijskom stadionu“ u Rimu Juventus rezultatom 4:2 nakon produžetka, pošto je posle 90 minuta rezultat bio 2:2 (1:0). Junak tima iz Milana je hrvatski fudbaler Ivan Perišić koji je postigao oba gola za pobednika u prvom produžetku. Juventus ima za čime da žali jer je bio u vođstvu do 80. minuta. Prednost "Staroj dami" od 2:1 donao je srpski napadač Dušan Vlahović pogotkomu 52. minutu.

Ovo je prvi Kup za „Nerazure“ od 2011. godine, a ukupno osmi u klupskoj istoriji. Više od njih osvojili su samo Juventus (14) i Roma (9).

Kalčo:

Poveo je Inter već u sedmom minutu lepim pogotkom Nikola Barele sa ivice šesnaesterca – asistirao mu je hrvatski vezista Marcelo Brozović.

U drugom poluvremenu tim Masimilijana Alegrija dolazi do ekspresnog preokreta – u 50. minutu Aleš Sandro natrčava na odbijenu loptu i jakim udarcem poravnava, a samo dva minuta posle toga u strelce se upisuje i srpski napadač Dušan Vlahović.

Nekadašnji napadač Partizana i Fiorentine prosleđuje odbitak u mrežu – bio je to njegov prvi pogodak od 16. aprila i Juveovog remija sa Bolonjom.

Juventus Inter SofaScore
SofaScore

Taj rezultat je bio na snazi do 80. minuta i penala koji je precizno izveo Hakan Čalhanoglu. Jedanaestercu je prethodila odluka sa kojom se nisu složili mnogi navijači torinskog tima.

Pošto je posle regularnog toka utakmice bilo 2:2, igrali su se produžeci, a u njima je Inter brzo rešio pitanje pobednika. Perišić je iz penala u 99. minutu doneo svom timu vođstvo 3:2, a konačan rezultat postavlja tri minuta kasnije hrvatski ofanzivac svojim drugim golom – asistent mu je bio Federiko Dimarko.

Do kraja utakmice je zbog protesta sa klupe udaljen šef struke Juventusa Alegri.

Dušan Vlahović SofaScore
SofaScore

Juventus nije uspeo da odbrani trofej koji je prošle godine osvojio u finalu pobedivši Atalantu.

Inter do kraja sezone može da osvoji „duplu krunu“, ali „Interiste“ čeka težak zadatak – dva kola pre kraja prvenstva drugi su na tabeli sa dva boda manje od gradskog rivala Milana, pa do Skudeta mogu da dođu samo ako njihovi najveći rivali naprave „kiks“.