Vlahović načeo Damu, Viola slavila u Torinu

Serie A 22. dec 202022:42 > 23:025 komentara
Dušan Vlahović
REUTERS/Massimo Pinca

Aktuelni šampion Juventus doživeo je prvi poraz u Seriji A ove sezone, pošto je na svom stadionu poražen od Fiorentine 3:0.

Ekipa Andree Pirla pokazivala je mnoge slabosti ove sezone, a sve one su stigle na naplatu protiv ekipe koja se grčevito bori za opstanak. Već u trečem minutu gosti vode. Frank Riberi je pokazao kakav je majstor, sjajnim vertikalnim pasom probušio je središte Juventusove odbrane, izbacio u prazan prostor Dušana Vlahovića. Srpski napadač je pobegao De Lihtu i rutinski matirao Šćensnog za 0:1.

Posao gostima značajno je olakšan u 18. minutu kada je Kvadrado dobio direktan crveni karton posle asistencije VAR. Posledica tog detalja je izvođenje iz igre kreativnog Remzija i ulazak beka Danila. Juventus sa igračem manje nikako nije uspevao da se nametne, a Viola je mudro čekala.

Čekala i dočekala šansu da zada odlučujuć udarac. U samo četiri minuta rešeno je pitanje pobednika. Prvo je Aleks Sandro postigao autogol u 76. minutu, a bivši igrač Stare dame Kaseres u 81. minutu zapečatio je sudbinu torinskog kluba na ovom meču.

Ovo je Fiorentini prva pobeda nad Juventusom u Seriji A posle tri godine, a u Torinu prva još od 2008. kada je na klupi sedeo, baš kao i sada, Ćezare Prandeli. Samo, tada je klub ušao u Ligu šampiona, a sada će se kao dobar posao smatrati opstanak u Seriji A.

Fiorentina je ovom pobedom malo pobegla zoni ispadanja, pošto se nalazi na 15. mestu sa 14 bodova, pet više od Krotonea, koji je prvi ispod crte. Juventus je ostao četvrti sa 24 boda i ima već sedam manje od lidera Milana.