Vođstvo i igrač više, ali Juve tek u finišu do pobede

Serie A 10. jan 202122:48 > 23:40 1 komentar
Juventus
Photo by Valerio Pennicino/Getty Images

Fudbaleri Juventusa zabeležili su treću uzastopnu pobedu u Seriji A, pošto su savladali Sasuolo kod kuće sa 3:1 (0:0). Sada Juve ima 33 boda na četvrtoj poziciji i ima meč manje od Rome (34 boda), Intera (37) i Milana (40). Sasuolo je sedmi sa 29 bodova.

Posle trijumfa nad Udinezeom i Milanom, Stara dama nije blistala, ali jeste upisala vrednu pobedu.

Još iz Serije A

Dobru priliku u prvom poluvremenu propustio je Frabota, a jedan od ključnih detalja dogodio se u samoj završnici, kada je Obijang zbog starta na Kijezi dobio direktni crveni karton.

Ronaldo i Kuluševski promašili su prilike do kraja prvog dela igre, ali Juve nije platio cenu jer je već u 50. minutu došao do vođstva – posle odbitka lopta je savršeno legla Danilu, koji sa više od 25 metara iskosa sa desne strane „punom“ pogađa desni ugao.

Očekivalo se da Juve rutinski privede meč kraju, ali je umesto toga gost izjednačio u 60. minutu – Defrel je idealnim prijemom izbacio Bonučija posle dodavanja Traorea, a onda je i matirao Šćensnog.

Mučio se Juve sve do 82. minuta, a tada je Frabota ubacio loptu sa leve strane po zemlji, a Aron Ramzi dao je svoj peti gol u sezoni. Nije imao težak posao.

Konačno, u 92. minutu Ronaldo je primio loptu posle dubunskog dodavanja, strčao ka golu i postavio konačni rezultat.

Senku na pobedu Pirlovog tima bacaju povrede Dibale i Mekenija, mada su najverovatnije lakše prirode.