Vratila se Serija A: Šampion krenuo „četvorkom“

Serie A 13. avg 202220:37 > 23:24
Ante Rebić
xDavidexSpada LaPressex via Guliver

Počela je 121. sezona italijanske Serije A, a trijumfe su u prvom kolu ostvarile ekipe aktuelnog prvaka Milana, koji je na „San Siru“ bio bolji od Udinezea 4:2 (2:2), i Atalante, koja je u Đenovi sa 2:0 (1:0) savladala Sampdoriju.

„Rosoneri“ brane „Skudeto“ osvojen u sezoni 2022/203, a prvi korak ka jubilarnoj 20. titulu nacionalnog prvaka, nije bio lak.

Serija A:

Poveo je Udineze već u drugom minutu preko Brazilca Rodriga Bekaoa, ali domaćin uspeva vrlo brzo da se povrati. U 11. minutu Teo Ernandez pogađa iz penala, a u 15. minutu Ante Rebić donosi preokret Milanu. Ipak, do poluvremena marokanski defanzivac Adam Masina poravnava na 2:2.

Ipak, u drugom poluvremenu šampion otklanja nedoumice oko pobednika – u 46. minutu Braim Dijaz donosi novu prednost Milanu, a konačnih 4:2 za tim Stefana Piolija postavio je svojim drugim golom na meču hrvatski reprezentativac Rebić.

U Milanu je kao starter igrao internacionalac iz BiH Rade Krunić, koji je dobio žuti karton, a potom bio zamenjen u 84. minutu.

U narednom kolu Udineze na „Dačija areni“ u Udinama dočekuje Salernitanu, dok će Milan u Bergamu gostovati Atalanti

Atalanta je na stadionu „Luiđi Feraris“ pobedila Sampdoriju sa 2:0, ali je tim Marka Đampaola bio prvi koji je zatresao mrežu. Ipak, pogodak Frančeska Kaputa poništio je VAR.

To su iskoristili gosti iz Bergama, koji su do vođstva došli u 26. minutu preko Rafaela Toloija, a asistent mu je bio Hrvat Mario Pašalić. Konačnih 2:0 u 90+5. minutu plavo-crnima doneo je Ademola Lukman posle asistencije Ukrajinca Ruslana Malinovskog.

U Sampdoriji je kao starter igrao srpski reprezentativac Filip Đuričić, a zamenjen je u 58. minutu. Sampdorija nastavlja sa teškim rasporedom – u narednom kolu dočekuje Juventus.