Za dlaku kiks Intera, Torino slavio dok je Lukić bojkotovao

Serie A 13. avg 202222:54 > 22:58 0 komentara
Romelu Lukaku
Maurizio Lagana/Getty Images

U subotu od 20.45 igrale su se dve utakmice prvog kola italijanske Serije A – aktuelni vicešampion Inter došao je do tri pobeda pobedivši Leće golom u 90+5. minutu – bilo je 2:1 (1:0). Do pobede na otvaranju sezone došao je i Torino – sa 2:1 (1:0) pobedio je novog prvoligaša Moncu.

Serija A:

Strelac pobedonosnog pogotka za tim Simonea Inzagija bio je Holanđanin Denzel Damfriz – on je posle kornera i lopte koju je dotakao Lautaro Martinez uspeo da dođe do bitnog gola za svoj tim.

Prethodno je Inter vodio od drugog minuta – strelac je na svom „drugom debiju“ u „Nerozurima“ bio je Belgijanac Romelu Lukaku. Izgleda da Serija A veoma odgovara Lukakuu, jer je u prethodnoj sezoni kao igrač Čelsija na 44 utakmice postigao 15 golova, a u Interu je ponovo krenuo efikasno. U periodu od 2019. do 2021. postigao je 64 gola za Inter.

Ipak, žuto-crveni su izjenačili preko Sisaja u 48. minutu. Na kraju Damfriz donosi veliku sreću navijačima Intera. U narednom kolu Inter dočekuje Speciju, a Leće će igrati u gostima protiv Sasuola.

Torino je na stadionu „Brijaneto“ u Monci slavio sa, a golove za goste postigli su Aleksej Mirančuk u 43. i Antonio Sanabrija u 66. minutu. Jedini gol za Moncu dao je Dani Mota u 90+3. minutu.

Na golu „Bikova“ tokom čitavog meča stajao je srpski golman Vanja Milinković-Savić, celu utakmicu odigrao je i Nemanja Radonjić.

U timu Torina nije bilo kapitena Saše Lukića, koji je rešio da bojkotuje utakmicu zbog odnosa sa predsednikom Urbanom Kairom.

U narednom kolu Monca gostuje Napoliju na stadionu „Dijego Armando Maradona“, dok će Torino ugostiti Lacio u duelu braće Milinković-Savić.