Žervinjo gura Đenovu ka Seriji B

Serie A 30. nov. 202023:12
Francesco Pecoraro/Getty Images

U poslednjoj utakmici devetog kola Serije A Parma je kao gosti pobedila Đenovu 2:1 i najavila popularnim Grifonima novu tešku sezonu u borbi za opstanak.

Junak Parme bio je strelac oba gola i najbolji igrač tima reprezentativac Obale Slonovače Žervinjo. On je bio strelac golova u 10. i 47. minutu. Kod prvog gola iskoristio je sjajnu asistenciju Juraja Kucke, a kod drugog je imao i malo sreće, pošto je lopta posle njegovog šuta zakačila Zapatu i završila u golu.

Domaći su uspeli da postignu gol već u 50. minutu, ali narednih 40 minuta nisu uspeli da izbore makar remi. Na taj način Đenova je ostala u zoni ispadanja, a Parma se sa ova tri boda digla iz nje.

Na 16. je mestu sa devet bodova i ima tri boda više od Torina, koji je prvi u zoni ispadanja. Đenova je 19. pretposlednja sa svega pet bodova.