SK analiza: Zvezda se zove Milan Borjan

Fudbal 25. maj. 202122:28 > 22:363 komentara
FK Crvena zvezda

Zvezdina dupla kruna – overa odlične sezone. Na kraju, bez golova, potom i dva odbranjena penala Milana Borjana, smestili su momke Dejana Stankovića u galeriju besmrtnih.

U formaciji 4-1-4-1, kao i prošli put protiv najljućeg rivala, Zvezda nije uspela da postigne gol, ali jeste stigla do trofeja.

82 Milan Borjan 7,5

Navikao navijače da je najbolji kad su okolnosti najteže, u finalnoj kup utakmici, sa dva odbranjena penala zaslužio je naslov junaka utakmice. Bez obzira na povremene greške tokom 120 minuta šlag na tortu, kao i u Kopenhagenu, stavio je na kraju. Bravo!

Uporno je držao konstantu od prve odbrane, iz 15. minuta. Loša intervencija, iz sredine drugog poluvremena, nije kažnjena – Borjan je kao i kolega na suprotnoj strani, posle odmora, uglavnom statirao, bez ozbiljnijeg posla. Isto je bilo i pred smiraj prvog produžetka, posle greške, Gobeljić je bio na mestu i zaustavio udarac Aleksandra Šćekića.

Povezane vesti

2 Milan Gajić (do 72) 6

Skromno izdanje Zvezdinog desnog beka nije anulirala ni dobra asistencija Falćineliju pred kraj prvog poluvremena. Neprimetan tokom većeg dela utakmice.

6 Radovan Pankov 7

Najbolji u crveno-belom taboru tokom 120 minuta. Beskompromisan borac, kako mesto i ime Pankovu nalažu, odradio je besperkorno sve zadatke. I u trenucima kad je Partizan napadao, Zvezdin štoper delovao je bez greške, uvek na mestu, spreman da odmah „saseče“ rivala. Kako je vreme odmicalo, Pankov je bivao sve sigurniji, delovao kao sat. Bravo!

19 Nemanja Milunović 6,5

Standardno dobar, za nijansu iznad timskog sivila. Mogao je i do gola, međutim, ispred mreže Partizana stajao je raspoloženi Vladimir Stojković.

23 Milan Rodić 6,5

Iznad Zvezdinog proseka, nedovoljno za pobedu posle 120 minuta. Odlično izveo jedanaesterac za 1:1 u penal seriji.

35 Seku Sanogo 6

Izostali su, u prošlom derbiju, viđeni dueli sa Partizanovim vezistima, u centralnom delu terena. U takvom odnosu snaga, Sanogo je ostao „ispod radara“, skoro neprimetan. Nije bio ispod nivoa tima, ali jeste bez konkretnog učinka. A, kad nije bilo „tuče“, onda ni Zvezdin defanzivni vezista nije mogao da se istakne. Igra bez inteziteta, kakva je viđena u finalnom susretu, poverila je Sanogu epizodnu ulogu.

31 El Fardu Ben (do 101) 6

Na dve pozicije, prvih 90 minuta na desnoj strani ofanzivnog reda, u poslednjih 30 kao istureni napadač, zajedno sa rezervistom Aleksom Vukanovićem, Ben se utopio u sivilo finalne utakmice. Morao je više, kao jedan od najkonstantnijih  Zvezdinih prvotimaca tokom cele sezone.

4 Gelor Kanga (do 66) 5,5

Nije ovo bilo njegovo veče, često u „svađi sa loptom“, gubio je duele na Partizanovoj polovini, zaslužan i za polukontru iz 21. minuta, kad se Jojić nije najbolje snašao. U ofanzivi sasvim drgačija priča, postarao se sredinom poluvremena, visprenim dodavanjem kroz centralu, da stvori crveno-belima najbolju šansu u prvom poluvremenu. Činjenica da je prvi zamenjen u Zvezdinom timu najbolji je dokaz da ni Dejan Stanković nije bio zadovoljan učinkom veziste.

8 Mirko Ivanić 6 (do 91)

Uputio je prvi udarac na gol Partizana, u sedmom minutu, stavio do znanja da je Partizan odlično izučio u prethodnim susretima. Lutao je previše, verovatno, kao i plod nerazumevanja od saigrača. Nedostajalo je Ivanićeve, dobro poznate, ubojitosti. U lošijoj partiji Ivanića, valja tražiti i uzroke Zvezdine „nule“ tokom 120 minuta.

10 Aleksandar Katai 6 (do 72)

Očekivalo se više od vedete Zvezdinog tima. Iako je imao neočekivano mnogo prostora, nije ostavio utisak čoveka od poverenja Dejana Stankovića. Kako je vreme odmicalo, sve je bio očigledniji umor na licu i igri Aleksandra Kataija.

16 Dijego Falićineli (do 91) 5

Loše se snašao, pod pritiskom crno-belih defanzivaca, u najizglednijoj šansi u prvom poluvremenu. Odlična postavka Vujačića, naterala je Italijana da se snalazi i petom šutira ka golu Vladimira Stojkovića. Stekao se utisak da je tako delovao tokom većeg dela susreta – odsečen od saigrača i njihovih zamisli. Jedno od najvećih razočaranja finalne utakmice.

22 Veljko Nikolić (od 66) 6

Ulaskom u igru, uz vidnu želju trenera Dejana Stankovića da ubrizga energiju u ofanzivni red, nije doneo ništa novo.

55 Slavoljub Srnić (od 72) 6

Nije ostavio značajniji trag na terenu.

77 Marko Gobeljić 6,5 (od 72)

Po običaju, ulaskom na teren, uneo je dozu fanatičnosti u ekipu. Sve je ostalo na tome, posle desetak minuta, za žestok start na sredini terena, nagrađen je žutim kartonom. Možda nije ni imao priliku da se istakne gde ga je šef struke video – u ofanzivnim zadacima, kao skriveni džoker, ispred gola Partizana. U defanzivi – uvek na mestu, pred kraj prvog produžetka anulirao je grešku golmana Milana Borjana.

92 Aleksa Vukanović (od 91) –

Bez konkretnijeg učinka u produžecima.

5 Miloš Degenek (od 91) 6,5

Siguran, sveža krv ekipe u produžecima, odradio je zadatke po ukusima stručnog štaba. Adut za očekivanu penal seriju Dejana Stankovića.

99 Nikola Krstović (od 101) –

Malo na terenu, nedovoljno za konkretniju ocenu, iako je za kratko vreme ostavio utisak opasnijeg napadača od Falćinelija. Za nešto više, ipak, bilo je potrebno i duže vreme.

Trener Dejan Stanković 6,5

Zvezdina dupla kruna za pola ocene više u konačnom zbiru Dejana Stankovića. Zvezdin učinak, na travi stadiona „Rajko Mitić“ nije garantovao trofej, međutim, penal serija, očigledno kao i deo smišljene taktike stručnog štaba crveno-beli, posrećila se šampionu. Nije mala stvar – Deki se trećim trofejom u poslednjih 13 meseci ozbiljno nametnuo kao ozbiljan trener mlađe generacije.