Dva "crvena" i dva gola u pobedi Rendžersa u Madervelu

Mark Runnacles, Getty Images Sport

Fudbaleri Rendžersa su pobedili Madervel na gostovanju rezultatom 2:0, u 22. kolu škotskog prvenstva.

Ekipa menadžera Varbartona je bila u igračkom minusu već od 5. minuta kada je vezista Rendžersa Majkl O’Haloran dobio direktan crveni karton.

Madervel je terensku nadmoć pokušao da pretvori u rezultatsku prednost, ali je iz idealne situacije sa tri metra neverovatnu šansu za gol propustio Skot Mekdonald. Isti igrač je ponovo bio u centru pažnje u 27. minutu, kada je dobio crveni karton, pa se igralo deset na deset.

U takvom rasporednu snaga bolje se snašao Rendžers, koji je poveo preko Kenija Milera u 72, da bi konačan rezultat postavio Emerson Hindman u 87. minutu.

Rendžers je posle 22. kola drugi na tabeli škotskog prvenstva, sa 19 bodova manje od Seltika, koji u nedelju dočekuje Harts.

Madervel je deveti na tabeli i ima 21 bod.

U preostalim duelima dana, Invernes i Partik Tistl igrali su bez golova, Kilmarnok je dobio Ros Kaunti 3:2, Sent Džonston je bio bolji od Hamiltona 3:0.

Pogledajte kako izgleda tabela škotske Premijer Lige.