Seltik na +25, potop Rendžersa

Mark Runnacles, Getty Images Sport

Ljuti rivali iz Glazgova, Seltik i Rendžers, imali su polovičan učinak u 23. kolu škotskog šampionata.

Vodeći Seltik je u derbiju kola, na svom stadionu, minimalnim rezultatom savladao Aberdin, a 18. pobedu u nizu timu Brendana Rodžersa obezbedio je Dedrik Bojata u 57. minutu.

U isto vreme Rendžers je ubedljivo poražen od Hartsa u Edinburgu – 4:1. Dva gola za domaće postigao je Voker, u 49. i 63. minutu, a u strlece su se još upisali Novak u 4. i Kouvi u 54. minutu. Jedini gol za „policajce“ delo je Hajndmena u 36. minutu.

U poslednjem meču odigranom u sredu Sent Džonston je u gostima bio bolji od Partika – 1:0.

Seltik još ne zna za poraz i posle 23 kola (22-1-0) ima 25 bodova više od drugoplasiranog Rendžersa.