Seltik na korak od nepobedivosti

Getty Image/ Mark Runnacles

Fudbalski klub Seltik došao je na korak od toga da kompletira savršenu sezonu u škotskoj Premijer ligi ubedljivom pobedom nad Partik Tistlom rezultatom 5:0.

Izabranici Brendana Rodžersa, koji su samo u četiri navrata tokom ove sezone ispustili bodove, rutinski su upisali trijumf u pretposlednjem kolu šampionata, u kojem su trofej obezbedili još pre nekoliko nedelja.

Do poluvremena, prednost Seltika već je bila 3:0 zahvaljujući golovima Lija Grifitsa iz penala, Toma Rogića i Patrika Robertsa.

Na 4:0 povisio je Kalum Mekgregor sjajnim golom u kojem mu je pomogla i prečka, pre nego što je Roberts postavio konačan rezultat šest minuta pre kraja.

Zahvaljujući tom trijumfu, Seltik pred poslednje kolo ima 103 boda na čelu Premijer lige, čime je izjednačio sopstveni rekord. Priliku da odu korak dalje Rodžersovi igrači imaju u nedelju, kada dočekuju Harts, a u tom duelu im je potreban i bod da bi ostali nepobedivi ove sezone.