Nastavlja se potera za Seltikom – Rendžers iz 1 u 2

Ian MacNicol, Getty Images Sport

Fudbaleri Rendžersa savladali su Sent Džonston na gostovanju u 19. kolu Premijeršipa posle preokreta rezultatom 2:1.

Domaći su u finišu poluvremena poveli, golom Kenedija u 45. minutu, da bi u nastavku Policajci uspeli da okrenu rezultat i slave.

Najzaslužniji za to je kolumbijski napadač Alfredo Morelos, koji je bio strelac u 65. i 88. Morelos se na taj način učvrstio na čelo liste strelaca Premijeršipa sa 11 golova.

Ekipa Stivena Džerarda je trijumfom nastavila poteru za vodećim Seltikom. Rendžers sad ima 38 bodova, jedan manje od najvećeg rivala, koji ima i meč manje. Sent Džonston je ostao osmi sa 28.

U narednom kolu, 26. decembra, Rendžers dočekuje Hibernijan, a Sent Džonston gostuje Sent Mirenu.