Nastavlja se potera za Seltikom: Trojka Rendžersa

Škotska 27. jan 201919:29 > 19:31
Ian MacNicol, Getty Images Sport

Fudbaleri Rendžersa pobedili su Livingston na gostovanju u 23. kolu škotskog Čempionšipa rezultatom 3:0.

Tom pobedom, ekipa Stivena Džerarda nastavila je poteru za vodećim Seltikom. Trenutno je druga na tabeli sa 45 bodova, tri manje od najvećeg rivala, koji ima i utakmicu manje. Jednak broj poena poput Rendžersa ima i trećeplasirani Kilmarnok.

Livingston je osmi sa 30.

Trijumf Policajcima u Livingstonu doneli su Džek u 30, Kent u 48. i Morelos u 74. minutu. Kolumbijskom napadaču to je 13. pogodak u sezoni i on je prvi strelac lige.

Pobedu na strani ostvario je i Hibernijan, koji je savladao Sent Miren 3:1 posle preokreta. Domaći su vodili od 24. minuta golom Džeksona, a veliki povratak gostiju viđen je od 61. do 87. Strelci su bili Šo, Mekgregor i Malan.

Hibernijan je sedmi na tabeli sa 32 boda. Sent Miren je 12. sa 12.