Šini nosio Aberdin u Pertu

Ian MacNicol/Getty Images

Fudbaleri Aberdina savladali su Sent Džonston rezultatom 2:0 u okviru 27. kola Premijer lige Škotske.

Junak trijumfa Aberdina bio je Grejem Šini, koji je postigao oba gola u Pertu, u 16. i 75. minutu.

Posle takvog raspleta, Aberdin je nastavio da prati Seltik i Rendžers, koji se nalaze na prve dve poziciju, ali imaju i utakmicu manje. Aberdin ima 50 bodova, deset manje od šampiona, a dva od drugoplasirane ekipe, dok je Sent Džonston na sedmoj poziciji sa 38 bodova, posle šeste utakmice zaredom bez trijumfa.

Livingston je sa 1:0 slavio protiv Kilmarnoka golom Krisa Irskina, dok su Harts i Sent Miren igrali nerešeno 1:1. Domaći tim je poveo preko Klevida Dikamone u 56. minutu, a Sent Miren je do boda došao autogolom Šona Klera. Uprkos tome, tim iz Pejslija je ostao na začelju sa samo 14 bodova.