Nula Seltika sa Aberdinom, Rendžers ostaje na -8

Mark Runnacles/Getty Images

Fudbaleri Seltika i Aberdina igrali su bez golova u derbiju 29. kola škotske Premijer lige u Glazgovu.

Izabranici Nila Lenona su tokom većeg dela susreta kontrolisali dešavanja na terenu, ali svoje šanse nisu uspeli da iskoriste.

Takav rasplet znači da Seltik na čelu tabele ima 67 bodova, osam više od Rendžersa, dok je Aberdin treći sa 51.

U ostalim utakmicama subotnjeg programa viđen je barem po gol, a najubedljivji je bio Madervel, koji je slavio protiv Hamilton Akademikala 3:0, a sva tri pogotka postigao je u prvom poluvremenu. Dvostruki strelac bio je Dejvid Turnbil, koji je jedan gol postigao iz penala, a zatim je asistirao Džejku Hejstiju za treći gol.

Livingston je sa 3:1 posle preokreta slavio protiv Sent Džonstona, koji je poveo preko Džoa Šonesija u 14. minutu. Od 38. minuta do nadoknade vremena usledili su golovi Krega Halketa, Krega Sibalda i Skota Pitmana.

Harts je jedini do trijumfa došao na gostovanju, sa 1:0 je bio bolji od Dandija, a strelac jedinog gola bio je Šon Kler.