Petica Kilmarnoka, Sent Miren pobegao sa dna

Ian MacNicol/Getty Images

Fudbaleri Kilmarnoka ubedljivo su savladali Hamilton Akademikal rezultatom 5:0 u okviru 31. kola Premijer lige Škotske.

Pred 4.500 navijača na „Ragbi parku“, Kilmarnok je ubedljiv trijumf obezbedio u drugom poluvremenu. Domaći tim je poveo preko Grega Tejlora u petom minutu, a od 56. minuta do nadoknade vremena usledili su golovi Konora Mekalenija, Jusufa Mulumbua, Krisa Burka i Mikaela Endžolija.

Kilmarnok na trećoj poziciji sada ima 54 boda, dok je Hamilton na desetoj poziciji sa 24 boda.

U centru pažnje se našao i Sent Miren, koji je u derbiju začelja savladao Dandi posle preokreta 2:1 i tako svom rivalu prepustio začelje tabele. Gosti su poveli golom Itana Robsona u prvom minutu, izjednačio je Danijel Malen desetak minuta kasnije, dok jue Bredli Lajons postavio konačan rezultat pre isteka sat vremena igre.

Za Dandi je, inače, to bio peti poraz u nizu, a Sent Miren sada ima dva boda više na pretposlednjoj poziciji.

Harts je savladao Aberdin 2:1, takođe posle preokreta, golovima Šona Klera iz penala i Učea Ikpeazua u razmaku od 16 minuta. Prethodno je goste u Edinburgu do vođstva doveo Konor Meklenan, a Aberdin je posle tog poraza ispustio treću poziciju.

U jedinoj preostaloj utakmici, Madervel je bio bolji od Sent Džonstona sa 3:0.