Seltik pobedom u Old firmu osvojio Liga kup Škotske

Mark Runnacles, Getty Images Sport

Finale Liga kupa Škotske donelo nam je novi Old firm u kome je Seltik osvojio titulu.

Fudbaleri Seltika osvojili su Liga kup Škotske pobedom protiv Rendžersa rezultatom 1:0.

Ekipa Stivena Džerarda dominirala je tokom celog meča, promašivala neverovatne prilike i na kraju ostala „kratkih rukava“ pa će na trofej čekati još neko vreme.

Kristofer Žulijen rešio je meč golom u 60. minutu iako je pravi junak Kelta bio golman Foster koji je četiri minuta kasnije, nakon svega odbranjenog na meču, odbranio i penal Morelosu.

Kaznenom udarcu za Rendžers prethodio je faul Frimponga za koji je dobio i crveni karton.

Interesantno je da je ovo bio prvi Old firm koji je odlučivao o nekom peharu još od kada se Rendžers vratio iz četvrtog ranga u elitu.