Hibsi penalom u nadoknadi iščupali pobedu za vrh tabele

Ian MacNicol/Getty Images

Odigrana su dva meča petog kola Premijer lige Škotske. Pobede su zabeležili Aberdin i Hibernijan, koji je došao na deobu prvog mesta sa Rendžersom.

Od kada je počeo šampionat jedini tim koji u stopu prati Rendžerse je Hibernijan. Umalo da posle gostovanja Sent Džonstonu izgubi korak, ali je Hibsse sreća pogledala u nadoknadi vremena. Tada je dosuđen penal za goste, koji je sigurnim šutem u gol pretvorio Malen. Do kraja meča, iako nije mnogo ostalo, domaći su ostali sa igračem manje, pošto je Kreg prvo napravio prekršaj za žuti karton, a onda zbog prigovora dobio i drugi žuti samim tim i crveni. Posle ove pobede Hibernijan je ostao na deobi prvog mesta sa Rendžersom, pošto obe ekipe imaju po 13 bodova. Sent Džonston osmi sa samo četiri boda.

U drugom meču dana Aberdin je pobedio Livingston 2:1. Posle prvog poluvremena bez golova domaćin je u šest minuta postigao dva pogotka. Prvo Ferguson sa penala u 49. a potom Rajt u 55. minutu. Livingston je uspeo samo da smanji u 69. minutu, ali su bodovi ostali u Aberdinu, koji je sada sedmi sa šest bodova, dok je Livingaston na začelju sa svega dva boda.