Škotska 25. okt. 202018:48 > 18:50
Ian MacNicol, Getty Images

Posle mečeva odigranih u nedelju, Rendžers na čelu tabele škotske Premijer lige ima meč i šest mečeva više od Seltika.

Dva meča 12. kola u nedelju su bila na programu u Premijer ligi Škotske. Rendžers je upisao desetu pobedu, a Seltik je zabeležio drugi remi u svom 11. meču sezone.

Fudbaleri Rendžersa rešili su meč sa Livingstonom na svom terenu za samo 16 minuta igre.

Ekipa Stivena Džerarda povela je već u devetom minutu golom Džoa Ariba, a sve je rešeno u 19. minutu kada je mrežu Livingstona zatresao Džeremian Defo.

Seltik se sa gostovanja Aberdinu vratio sa osvojenim bodom, nakon meča koji je završen rezultatom 3:3 i u kome je domaćin do izjednačenja došao sa bele tačke u drugom minutu nadoknade vremena.

Poveo je Aberdin u 43. minutu sa bele tačke, Ferguson je bio siguran izvođač.

Mekgregor je Seltiku doneo izjednačenje u 52. minutu, tek da bi u 65. domaći ponovo vodili nakon gola Hedžisa.

Usledio je dobar period igre Seltika koji je do novog izjednačenja došao preko Grifitsa u 76. minutu, a zatim i dva minuta kasnije do vođstva kada je Kristi sa penala pogodio za 2:3.

Ipak, u drugom minutu nadoknade, novi penal za Aberdin i novi gol Fergusona za konačnih 3:3.