Seltik dao četiri gola, Rendžers duplo više!

Ian MacNicol/Getty Images

U subotu su u 14. kolu škotske Premijer lige igrala dva najtrofejnija kluba, a oba su ostvarili izuzetno ubedljive pobede – Rendžers na domaćem terenu protiv Hamiltona, a Seltik u gostima protiv Madervela.

Rendžers je na domaćem terenu sa čak 8:0 pobedio Hamilton, a na poluvremenu je već bilo 4:0 posle golova Arfilda, Rufa i Ariba, koji je mrežu Hamiltona tresao u 19. i 36. minutu. U nastavku su pogotili Ruf (drugi gol), Barker i Tavernije za potpunu katastrofu gostiju, koji su na začelju tabele posle četvrtog uzastopnog poraza.

Ekipa Stivena Džerarda sada ima 38 bodova na čelu tabele, a u 12 kola nisu zabeležili nijedan poraz. U sledećem kolu dočekaće Aberdin.

I drugi tim iz Glazgova došao je do lake pobede – Seltik je u gostima pobedio Madervel sa 4:1. Čak tri gola postigao je Norvežanin Mohamed Eljunusi, a gol je dao i rezervista Ničam, dok je Galager bio jedini strelac u poraženom taboru.

Seltik sada ima devet bodova zaostatka u odnosu na Rendžers i u sledećem kolu igra protiv Hibernijana u gostima.