Ostale lige - Fudbal 1. avg 202120:21 0 komentara
Aberdin
REUTERS/NTB

U nedelju je kompletirano prvo kolo škotske Premijer lige. Pobedama su sezonu započeli Aberdin i Hibernijan.

Aberdin je na svom terenu bio bolji od Dandi junajteda i pobedu je upisao rezultatom 2:0.

Strelci za prva tri boda Aberdina u sezoni bili su Hejes u 27. i Ramirez u 51. minutu meča.

Hibernijan je do prve pobede došao na gostovanju Madervelu i to nakon preokreta. Rezultat je nakon 90 minuta bio 3:2 za goste.

Nakon samo 12 minuta igre Van Vin je doneo prednost Madervelu koja je trajala samo pet minuta – do gola Magenisa za 1:1.

Domaći su na odmor ipak odneli gol prednosti nakon što je mrežu Hibsa u 29. minutu zatresao Mugabi.

Doig je u igru ušao u 54. minutu i nepuna dva minuta kasnije pogodio za novo izjednačenje da bi Bojl u 70. minutu iskoristio penal i doneo Hibernijanu pobedu.