Bez iznenađenja u Škotskoj, trojke Seltika i Rendžersa

Guliver

Škoti su igrali vanredno, 24. kolo, a odstojanje između seltika i Rendžersa ostalo je isto kao i pre ove runde, Kelti imaju devet bodova više.

Seltik je rutinski odradio posao protiv Livingstona na domaćem terenu – 3:0. Kelti su posao završili već u prvom poluvremenu, kad su postigli va tri gola, pogađali su redom Tejlor u 29, Maeda u 33. i Furuhaši u 45+2. minutu.

Na isti način odgovorio je Rendžers, koji je u gostima bio bolji od Hartsa – 2:0. I policajci su veći deo posla završili u prvom poluvremenu, kad su precizni bili Morelos i Tilman. Trijumf je svojim drugim golom u 68. minutu potvrdio Morales.

Radovala su se još dva gosta, Sent Miren protiv Aberdina – 3:1, kao i Sent Džonson protiv Madervela – 2:0. Minimalni trijumf pred svojim navijačima ostvario je Kilmarnok protiv Dandi junajteda – 1:0.