Desetkovani Seltik bez prvog tima i bez pobede u 91.

Fudbal 11. jan 202123:33 > 23:42 0 komentara
Seltik Celtic FC
REUTERS/Russell Cheyne

Šampion Seltik odigrao je na svom terenu samo nerešeno 1:1 sa Hibernijanom u 23. kolu Premijer lige Škotske.

Meč na Seltik Parku ipak je odigran uprkos velikim problemima u kojim se našao šampion Škotske.

Seltik nije mogao da računa na 13 prvotimaca kao ni menadžera Nila Lenona i njegovog pomoćnika Džona Kenedija jer je francuski internacionalac Kristofer Žulijen bio pozitivan na koronavirus po popravku iz Dubaija gde je ekipa imala mini pripreme. Zbog njega su svi ostali fudbaleri i treneri morali u samoizolaciju.

I tako oslabljeni zeleno-beli uspeli su da stignu do gola zahvaljujući efektnom pogotku Dejvida Turnbula osam minuta pre kraja utakmice. Međutim, kad su pomoslili da će uprkos svim nedaćama osvojiti sva tri boda, u prvom minutu sudijske nadoknade vremena po ko zna koji put ove sezone smušeno je reagovala odbrana Seltika i posle velike gužve u petercu Kevin Hizbet je izjednačio rezultat.

Za goste iz Edinburga ceo meč je odigrao kiparski defanzivac srpskog porekla Aleks Gogić.

Ovaj remi samo je još više udaljio Seltik od odbrane titule. Gradski rival Rendžers predvođen sa klupe Stivenom Džerardom sad ima čak 21 bod više. Istina i tri utakmice više odigrane, međutim, Seltik ove sezone i kad je bio u najjačem sastavu nije ličio na sastav koji je dominirao prethodnih sezona.